Ochotnicza Straż Pożarna w Stolcu - Aktualności - strona 7

Ruszyła kampania „Stop pożarom traw”!

sobota, 18.03.2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

W 2016 roku powstały 36 442 pożary traw. Spłonęło 12 036 ha traw.

W 2016 roku odnotowano 6 ofiar śmiertelnych i 81 rannych.

Należy pamiętać, że:

– wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
– jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Opracowanie: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP, na podstawie matariałów otrzymanych i analiz własnych.

WIZYTA W BOCARZE

poniedziałek, 13.03.2017

W piątek 10 marca, udaliśmy się do firmy Bocar, na okresowy przegląd serwisowy zabudowy pożarniczej. Dodatkowo został zamontowany sprzęt pozyskany pod koniec ubiegłego roku. Sposób zamontowania można obejrzeć na załączoych zdjęciach.

Baraż o pierwszą ligę

wtorek, 07.03.2017

Dobiega końca tegoroczna edycja Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Baraże, które odbędą się 12 marca, w niedzielę, będą ostatnim akcentem rozgrywek i zadecydują o tym, które ekipy otrzymają w przyszłej edycji prawo gry w pierwszej i drugiej lidze.

Nasza drużyna swój mecz barażowy o pierwszą ligę rozegra z zawodnikami Consultor Teamu. Początek spotkania o godz.17.00. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

Zebranie sprawozdawcze za 2016 rok

sobota, 04.03.2017

W dniu 4 marca 2017 roku w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2016 roku. Zebranie otworzył Prezes OSP, witając wszystkich przybyłych w osobach:

1. Dowódca JRG Ząbkowice Śl. mł. bryg Grzegorz Ciapka

2. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP - dh Józef Marcinków

3. Inspektor ds. zarządzania kryzysowego, spraw wojskowych i ochotniczych straży pożarnych                         pan Rafał Kozak

4. Delegacja SDH z Cervenego Kostelca pod przewodnictwem Petra Nejmana

5. Członek Honorowy - dh Antoni Golis

6. Członkowie OSP Stolec

7. Członkowie MDP Stolec

Następnie na przewodniczącego zebrania wybrano dh Marka Świątka, który poprowadził dalszą część zebrania. Po przegłosowaniu porządku obrad przystąpiono do odczytu sprawozdań za 2016 rok: działalności OSP, planu finasowego, planu działalności na bieżący rok oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Zebranie nie wniosło uwag do w/w sprawozdań na co udzielono absolutorium zarządowi.

Zebranie sprawozdawcze

czwartek, 02.02.2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu informuje,  że zebranie sprawozdawcze za 2016 rok odbędzie się 04-03-2017r. w świetlicy strażackiej. Rozpoczęcie zebrania o godz. 18.00.