MDP w NIENBURGU

poniedziałek, 11.08.2014

W dniach 01-10.08.2014 członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Ząbkowice Śląskie przebywali na obozie strażackim w miejscowości Nienburg. Miejscowość ta jest miastem powiatowym w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia.

Po raz jedenasty uczestniczymy na obozach organizowanych przez straże pożarne z tamtejszego powiatu. W bieżącym roku udział wzięło 64 drużyny z terenu Niemiec, Polski, Białorusi, Danii oraz Holandii. W przyszłym roku gospodarzem będzie miejscowość Uchte, gdzie w 2004 roku gościliśmy po raz pierwszy. Zarząd OSP w Stolcu dziękuje strażakom z miejscowości Darlaten za zaproszenie oraz pomoc logistyczną przy corocznym organizowaniu obozu. Podziękowania należą się również Burmistrzowi Ząbkowic Śląskich za dofinansowanie wyjazdu oraz wychowawcą za wkład w opiekę nad uczestnikami.

Najtwardszy Strażak Przetrwa 2014

poniedziałek, 14.07.2014

W tym roku  Kamieniecka Biesiada Strażacka oraz III Turniej Najtwardszy Strażak Przetrwa odbędą się 9 sierpnia 2014r. w Kamieńcu Ząbkowickim. Na zwycięzców, jak co roku, będą czekać wspaniałe nagrody i puchary. Dla zawodników przygotowane zostaną pamiątkowe koszulki turnieju oraz smycze, dodatkowo każdy uczestnik otrzyma wyżywienie (obiad) i gdżety promocyjne.

Koszt wpisowego jednego zawodnika to 60zł, w tym roku prosimy o wpłacanie wpisowego w całości na rachunek bankowy OSP Kamieniec 1 (dane poniżej) płatności prosimy dokonać do dnia 6 sierpnia 2014.
Prosimy o zgłaszanie zawodników do dnia 31 lipca 2014roku.

OSP Stolec na "piątkę"

sobota, 28.06.2014

Tegoroczne Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się w Złotym Stoku.

Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem ze złotostockiego rynku na stadion sportowy, na którym odbyły się zawody. Przemarsz prowadziła strażacka orkiestra dęta. Po powitaniu przez Burmistrza Złotego Stoku wszystkich zebranych, przystąpiono do konkurencji sportowo-pożarniczych. W zawodach gościnnie wystartowały dwie jednostki z Czech: SDH Javornik , SDH Billa Voda. Na zakończeniu zawodów zostały wręczone odznaczenia strażackie oraz puchary i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn.Nasza jednostka uplasowała się na piątej pozycji. Przypominamy, że w roku ubiegłym zajęliśmy ósme miejsce.

Klasyfikacja generalna zawodów:

1 miejsce OSP Ciepłowody - 97,22pkt.
2 miejsce OSP Braszowice - 101,12pkt.
3 miejsce OSP Przyłęk - 104,86pkt.
4 miejsce OSP Głęboka - 107,70pkt
5 miejsce OSP Stolec - 123,56pkt.
6 miejsce OSP Dobrzenice - 125,24pkt.
7 miejsce OSP Przedborowa - 128,13pkt..
8 miejsce OSP Doboszowice - 131,60pkt.
9 miejsce OSP Henryków - 135,74pkt.
10 miejsce OSP Płonica - 147,79pkt.
11 miejsce OSP Topola - 150,27pkt.

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE OSP

środa, 11.06.2014

Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbędą się w Złotym Stoku na boisku sportowym w dniu 28 czerwca 2014 r. o godz.10.00. Zbiórka drużyn 30 minut przed zawodami.

W dniu 16 czerwca 2014 r. o godz.20.00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się losowanie startów oraz omówienie regulaminu z kierownikami drużyn.

6 POTWORNY ZLOT MOTOCYKLOWY

niedziela, 08.06.2014

W tym roku po raz kolejny na zaproszenie Stowarzyszenia MotoFrankenstein z Ząbkowic Śląskich uczestniczyliśmy w trzecim dniu zlotu. Jest to dzień tzw. MOTOCYKLIŚCI Z PRZYJACIÓŁMI DZIECIOM . Zabawa rozpoczęła się w samo południe i trwała do godziny 16.00.Czas dla dzieci znaleźli również: Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe z Ząbkowic Śląskich, Placówka Straży Granicznej, 22 Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, Stowarzyszeniami Krewmaniacy i Motorowodniacy, Misio Team, Benauto, Dom Dziecka Jutrzenka i Stowarzyszenie Victoria z Barda. W programie znalazły się: Gry i konkursy z nagrodami, prowadzone przez maskotkę Policji - Komisarza Lwa i Wychowawców z Jutrzenki, pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego, pożarniczego. Pokazy ratownictwa medycznego. przejażdżki na motocyklach, samochodami off road. Dodatkową atrakcją była rozłożona przez nas kurtyna wodna, która w czasie tego upalnego dnia była frajdą nie tylko dla dzieci ale większości zebranych. W tym dniu wszyscy mogli spróbować pysznej wojskowej grochówki.