Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze - Braszowice 2016

niedziela, 26.06.2016

26 czerwca 2016 roku w Braszowicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ząbkowickiego.

   Miejsce na starcie zamiast naszej jednostki zajęli druhowie z OSP Sieroszów, którzy w zawodach gminnych uzyskali  trzecią lokatę.

  Po raz kolejny zdecydowanie najlepsi okazali się strażacy z Ciepłowód, którzy zarówno w sztafecie jak i ćwiczeniu bojowym okazali się najszybsi, zostawiając w tyle konkurencje. Drugie miejsce ze stratą ponad sześciu sekund zajęli strażacy z Przyłęku (gm. Bardo), a na trzeciej lokacie uplasowali się ochotnicy z Głębokiej (gm. Ziębice), tracąc do zwycięzców kilkanaście sekund.W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn. Zwycięstwo strażaków z Ciepłowód było ich trzecim z rzędu w zawodach powiatowych, w związku z tym puchar przechodni trafił do nich na stałe. Podczas wręczenia pucharów i dyplomów dla drużyn biorących udział w zawodach nie zabrakło wyróżnień indywidualnych jak odznaczeń i medali.

Z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu medal „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymali: srebrnydh Janusz Blicharski, brązowydh Ryszard Sęk. Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – dh Andrzej Dominik.

Puchary, dyplomy, odznaczenia i medale wyróżnionym strażakom wręczali m.in. Marian Płachytka - pełniący obowiązki komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, Ryszard Nowak - członek zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP, Jerzy Maćkowski - zastępca prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP w Ząbkowicach Śląskich oraz Roman Fester – starosta powiatu ząbkowickiego, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich i Łukasz Białkowski - wójt Gminy Ciepłowody. 

 


 


więcej

Powiatowe ćwiczenia straży pożarnej w Henrykowie

czwartek, 23.06.2016

W czwartek 23 czerwca odbyły się coroczne powiatowe ćwiczenia straży pożarnych. W tym roku scenariusz zakładał pożar poddasza w zabytkowym opactwie cystersów, gdzie obecnie mieści się liceum i seminarium.

Na terenie opactwa ćwiczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich (z wykorzystaniem m.in. podnośnika) oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Henrykowa, Krzelkowa, Czerńczyc, Nowego Dworu, Ciepłowód, Stolca i Kamieńca Ząbkowickiego.

Dzień Dziecka 2016

środa, 01.06.2016

Nasza jednostka OSP rozpoczęła tegoroczną zabawę z okazji Dnia Dziecka 1-go czerwca w Parku Miejskim im. Sybiraków. Plenerowa impreza zgromadziła wielu mieszkańców nie tylko Gminy Ząbkowice Śląskie, ale i całego Powiatu Ząbkowickiego. Wśród atrakcji m.in. wozy pogotowia, straży pożarnej czy policji, nauka pierwszej pomocy, wspólne malowanie obrazów, malowanie twarzy dla dzieci, gra „Zwiedzaj z Frankiem Ząbkowice Śląskie”, karaoke, wata cukrowa, dmuchana zjeżdżalnia, fotobudka i wiele innych.

Natomiast 3-go czerwca z naszym wozem bojowym uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Dziecka w ZPSz w Stolcu. Święto dzieci połączone było z dniem sportu pod hasłem „Na sportowo, bo to zdrowo”. Dziękujemy wszystkim druhom z naszej jednostki za poświęcenie swojego czasu dla naszych najmłodszych.

Międzygminne Zawody Pożarnicze OSP 2016

sobota, 21.05.2016

Na boisku sportowym w Stolcu odbyły się Międzygminne Zawody Pożarnicze OSP z Gminy Ciepłowody i Gminy Ząbkowice Śląskie. W tym roku puchar przechodni powędrował do strażaków z Braszowic, którzy uzyskali najlepszy łączny czas w sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Drugie miejsce zajęli strażacy ze Stolca, a trzecie z Ciepłowód. Gratulujemy!

Klasyfikacja generalna  Gminy Ciepłowody i Gminy Ząbkowice Śląskie:

1. OSP Braszowice - czas. 91.43 sek. (51.75 sek. / 39.68 sek.)
2. OSP Stolec - czas 94.12 sek. (55.94 sek. / 38.18 sek.)
3. OSP Ciepłowody - czas 98.16 sek. (56.22 sek. / 41.94 sek.)
4. OSP Sieroszów - czas 105.29 sek. (60.59 sek. / 44.70 sek.)
5. OSP Dobrzenice - czas 108.74 sek. (58.21 sek. / 50.53 sek.)
6. OSP Tarnów - czas 120.44 sek. (56.50 sek. / 63.94 sek.)
7. OSP Olbrachcice - czas 132.73 sek. (62.54 sek. / 70.19 sek.)

więcej

70-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu

sobota, 21.05.2016

21 maja w Stolcu miejscowi strażacy-ochotnicy wraz z rodzinami, zaproszonymi gośćmi i przyjaciółmi świętowali 70-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jubileusz rozpoczął się o godz. 17.30 uroczystą mszą świętą w miejscowym kościele. Po niej strażacy przeszli pod remizę, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji 70-lecia. Wśród gości, którzy świętowali tego dnia wspólnie ze strażakami, nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz, w tym burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka oraz starosty powiatu Romana Festera. Pojawił się również prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa dolnośląskiego Wacław Dziędziel. Ze sztandarami przybyli druhowie z Olbrachcic Wielkich, Czerwonego Kostelca oraz Sieroszowa. Do Stolca dotarli również reprezentanci z zaprzyjaźnionej jednostki z Tarnowa oraz Nowolesia. 


więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl