Zebranie sprawozdawcze

czwartek, 02.02.2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu informuje,  że zebranie sprawozdawcze za 2016 rok odbędzie się 04-03-2017r. w świetlicy strażackiej. Rozpoczęcie zebrania o godz. 18.00.

NIE dla czadu

wtorek, 10.01.2017

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Tlenek węgla, czyli czad, powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, który zachodzi przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze.

Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla:

• jest gazem niewyczuwalnym przez zmysły człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku),
  • blokuje dostęp tlenu do organizmu – zajmuje jego miejsce w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie.

Bieg Św. Floriana

czwartek, 05.01.2017

Już 21 stycznia 2017 roku na Przełęczy Srebrnogórskiej rozpocznie się impreza pod nazwą Bieg
Św . Floriana czyli VI Otwarte Mistrzostwa w biegach narciarskich Strażaków organizowana przez Gminę Stoszowice, GOKSiR oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Budzowie.

Start i meta w Srebrnej Górze, na Przełęczy Srebrnej. Rozpoczęcie o godz. 11:00, zapisy od godz. 9.30. Jeżeli w tym dniu warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały przeprowadzeniu biegu narciarskiego, odbędzie się bieg przełajowy, na zasadach określonych w regulaminie zawodów.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

poniedziałek, 19.12.2016

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy wszystkim strażakom serdeczne życzenia
wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
towarzyszą  przez cały Nowy Rok.

KALENDARZ NA 2017 ROK

czwartek, 01.12.2016