Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze 2018

poniedziałek, 11.06.2018

Strażacy-ochotnicy z Ciepłowód okazali się najlepsi w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 9 czerwca na boisku w Olbrachcicach Wielkich.

W zawodach wystartowało łącznie sześć jednostek - cztery z gminy Ząbkowice Śląskie oraz dwie z gminy Ciepłowody. Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali w dwóch konkurencjach: najpierw pokonali sztafetę z przeszkodami 7x50 metrów, a następnie wykonywali ćwiczenie bojowe. W obu konkurencjach najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Ciepłowód, uzyskując czasy: 50.91 sek. w sztafecie i 38.74 w ćwiczeniu bojowym. Na drugim miejscu  uplasowała się nasza drużyna, a trzecią pozycję zajęła jednostka OSP Tarnów.

więcej

X Potworny Zlot za nami

niedziela, 10.06.2018

  Stowarzyszenie MOTOFRANKENSTEIN od 10  lat organizuje w Ząbkowicach Śląskich Potworny Zlot Motocyklowy. Na plantach zamkowych przez trzy dni można było spotkać kilkuset motocyklistów z całego kraju oraz Europy. W piątek i sobotę na zamku odbyły się koncerty muzyczne i wspólna zabawa. Tradycyjnie w sobotę odbyła się Parada motocyklowa, która zgromadziła w rynku wielu mieszkańców oraz setki pięknych maszyn. Niedziela zawsze zarezerwowana jest dla najmłodszych, gdzie mogą przejechać się na motocyklach, uczestniczyć w różnych konkurencjach oraz oglądać sprzęt straży pożarnej, straży granicznej ,policji.

Strażacki Piknik Rodzinny

czwartek, 24.05.2018

SPRAWDZIAN 2018

środa, 23.05.2018

   W dniu wczorajszym zastęp z naszej jednostki brał udział w ćwiczeniach ratowniczych pod kryptonimem "Sprawdzian 2018". Ćwiczenia przeprowadzone były dla jednostek wchodzących w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Epizod ćwiczeń zakładał organizację i zasady prowadzenia działań gaśniczych przy pożarach obszarów leśnych, w tym doskonalenie umiejętności dostarczania wody na duże odległości. W ćwiczeniach oprócz zastępów z powiatu ząbkowickiego uczestniczyły zastępy z powiatu strzelinśkiego , kłodzkiego, leśnicy oraz samolot przeznaczony do gaszenia pożarów. Ćwiczenia odbyły się w miejscowości Sokolec , gmina Nowa Ruda.


OBÓZ MDP 2018

piątek, 11.05.2018

 Informacja dla uczestników oraz rodziców. Tegoroczny obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbędzie się w dniach 29.06 - 08-07 2018 roku w miejscowości Rodewald (Niemcy).

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl