Zębranie sprawozdawcze w SDH Czerwon Kostelec

sobota, 21.01.2023

 

W piątek 20 stycznia na zaproszenie zarządu SDH w Czerwonym kostelcu, wzięliśmy udział w zebraniu sprawozdawczym tejże jednostki. Warto dodać, że po restrykcjach związanych z cowidem , jest to nasze pierwsze spotkanie od stycznia 2021 roku.

Program zebrania niczym nie różni się od naszych zebrań. Po przedstawieniu wszystkich sprawozdań z działalności za ubiegły rok, wszyscy obecni zagłosowali jednomyślnie za przyjęciem sprawozdań. Z naszej strony głos w dyskusji zabrali : 

- prezes Klimczuk Marek

- naczelnik Rękawik Tomasz.

Z naszej strony, zaprosiliśmy strażaków z Czerwonego Kostelca na nasze zebranie sprawozdawcze. 

ĆWICZENIA POWIATOWE

wtorek, 01.11.2022

28 października na terenie „Kopalni Złota” w Złotym Stoku przeprowadzono ćwiczenia sprawdzające powiatowy plan ratowniczy. Scenariusz ćwiczeń zakładał działania ratownicze po zawaleniu szybu w kopalni. W powiatowych ćwiczeniach, wzięły udział jednostki: OSP KSRG Złoty Stok, OSP KSRG Stolec, OSP KSRG Lubnów, OSP KSRG Przyłęk, OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki 2, OSP KSRG Budzów, OSP KSRG Bardo, OSP Mąkolno, OSP Ożary, OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „WAŁBRZYCH 1”, Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Lubin, Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich, Pogotowie Ratunkowe w Ząbkowicach Śląskich, Zastępy, Kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich.

W trakcie ćwiczeń zespół rozjemców organizuje podgrywkę. Przekazana zostaje informacja o ponownym tąpnięciu. Kierujący Działaniem nakazuje natychmiastową ewakuację wszystkich zespołów oraz sprawdzenie czy wszyscy ratownicy opuścili kopalnię. Po otrzymaniu meldunków od dowódców odcinków bojowych, że ratownicy nie ucierpieli i opuścili kopalnię rozpoczynają się dalsze działania. Ostania osoba poszkodowana zostaje ewakuowana z kopalni na chwilę przed godziną 23.00.

Po złożeniu sprzętu oraz krótkim podsumowaniu ćwiczeń przeprowadzonym przez rozjemców: st.bryg. Pawła Kalińskiego - Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu, mł.bryg. Jarosława Łuczaka - Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Strzelinie, kpt. Pawła Dawidowicza starszego specjalistę w wydziale ds. operacyjno-szkoleniowych oraz kontrolno-rozpoznawczych KP PSP w Strzelinie oraz Radosława Stacha Dyrektora Naczelnego Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Lubin można było oficjalnie zakończyć ćwiczenia.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie strażacy z Jednostek OSP: Krzelków, Lutomierz oraz Olbrachcice Wielkie, którzy wcieli się w role osób poszkodowanych.

więcej

Podtopienia w Strzelinie

wtorek, 23.08.2022

  Duże problemy naszych  strażaków , którzy przyjechali wspomagać druchów z powiatu strzelińskiego w działaniach. Podczas akcji wóz bojowy zaczął się przechylać i utonął w błocie na remontowanym odcinku drogi. Mimo pomocy ciężkiego sprzętu, nie udało się wyciągnąć auta, Dopiero po wysypaniu drogi tłuczniem i użyciu ciężkiej ładowarki ze  strzelińskiego kamieniołomu , udało się wyciągnąć GBA Mercedes. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze .- TARNAWA 2022

sobota, 04.06.2022

 

 

 

Zawody tradycyjnie odbyły się w dwóch konkurencjach. Najpierw zawodnicy pokonali sztafetę z przeszkodami, a następnie rywalizowali o jak najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym. Ze względu na opady deszczu, które poprzedziły zmagania strażaków, organizatorzy dbając o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników zdecydowali, aby konkurencja sztafety odbyła się bez biegu po równoważni.

W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Ciepłowód,  wyprzedzając strażaków-ochotników z Braszowic. Trzecia pozycja przypadła strażakom-ochotnikom z Olbrachcic Wielkich.

Klasyfikacja generalna:

1. OSP Ciepłowody - 91.62 sek.
2. OSP Braszowice - 108.97 sek.
3. OSP Olbrachcice Wielkie - 112.17 sek.
4. OSP Stolec - 115.77 sek.
5. OSP Tarnów - 119.72 sek.
6. OSP Starczówek - 124.14 sek. - gościnnie
7. OSP Sieroszów - 124.97 sek.

Sztafeta pożarnicza z przeszkodami:

1. OSP Ciepłowody - 51.06 sek.
2. OSP Braszowice - 53.72 sek.
3. OSP Stolec -  56.83 sek.
4. OSP Olbrachcice Wielkie - 59.14
5. OSP Tarnów - 59.50 sek.
6. OSP Sieroszów - 59.72 sek - gościnnie
7. OSP Starczówek - 61.01 sek.

Ćwiczenie bojowe:

1. OSP Ciepłowody - 40.56 sek.
2. OSP Olbrachcice Wielkie  - 53.03 sek.
3. OSP Braszowice - 53.25 sek.
4. OSP Stolec - 58.93 sek.
5. OSP Tarnów - 60.22 sek.
6. OSP Starczówek - 63.13 sek. - gościnnie
7. OSP Sieroszów - 65.25 sek.

DZIEŃ STRAŻAKA 2022

środa, 04.05.2022

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym.Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

                 

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl