Pożar domu w Brodziszowie

środa, 09.11.2011

BrodziszówZaraz po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce zdarzenia wysłano jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stolca, Braszowic, Tarnowa, Przedborowej oraz Ciepłowód. Ząbkowice zabezpieczała w tym czasie jednostka z Kamieńca Ząbkowickiego.Działania straży zakończyły się tuż po godzinie 19:00, ale ostatnia jednostka opuściła miejsce zdarzenia godzinę później. Ogień objął swym zasięgiem zarówno budynek mieszkalny, jak i gospodarczy. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

MDP w NOWOLESIU

niedziela, 18.09.2011

18 września nasza drużyna MDP uczestniczyła w "Pierwszych Zawodach MDP w Nowolesiu".Udział w zawodach wzięły cztery drużyny młodzieżowe.Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety oraz ćwiczenia bojowego.W sztafecie uzyskaliśmy drugi czas,ustępując  jedynie MDP Nowolesie.W ćwiczeniu bojowym zajęliśmy natomiast pierwsze miejsce.

KLASYFIKACJA GENERALNA

1- MDP Nowolesie

2- MDP Stolec

3- MDP Nieszkowice

4- MDP Nowolesie II

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami  ,dyplomami oraz okolicznościowymi medalami. Po wręczeniu nagród uczestniczy zawodów udali się na obfity poczęstunek przygotowany przez strażaków z OSP oraz mieszkańców Nowolesia.

POWIATOWE ĆWICZENIA

czwartek, 15.09.2011

W czwartek przed południem nasza jednostka brała udział w powiatowych ćwiczeniach  ratunkowych.Celem ćwiczeń było wspóldziałanie,koordynacja oraz udzielanie pomocy w wypadku masowym przez: PSP,OSP,Policję,Pogotowie Ratunkowe,Służbę Drogową.

HEEMSEN 2011

poniedziałek, 18.07.2011

Równo rok temu strażacy z OSP Stolec przedłuzyli o następne 5 lat umowę ze strażakami z Darlaten na 10-dniowe wyjazdy dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Niemiec. W niedzielę wieczorem 20-osobowa grupa wróciła z pierwszego z serii wyjazdu. Tym razem celem ich podróży była niemiecka miejscowość Heemsen położona w Dolnej Saksonii.

Obóz rozpoczął się 8 lipca. Na miejscu stawiło się 60 drużyn, po 20 osób w każdej z nich. Zdecydowana większość to drużyny niemieckie. Polskę reprezentowały dwie ekipy - z Subkowa koło Tczewa oraz ze Stolca. Pojawili się tam także reprezentanci z Białorusi, Holandii oraz Danii. Łącznie w obozie wzięło udział ponad 1250 uczestników.

MŁODA PARA

sobota, 18.06.2011

Jeżeli kochać - to kochać stale,
dopóki serce przestanie bić.
I swej miłości nie wstydzić się wcale,
bo bez miłości nie można żyć.

Żyjcie długo i szczęśliwie,
Nowozaślubieni.