WESOŁYCH ŚWIĄT

wtorek, 17.12.2013

Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło
ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość.

KALENDARZ NA 2014

poniedziałek, 25.11.2013

Inspekcja gotowości operacyjnej

poniedziałek, 23.09.2013

W dniu 23 września w naszej jednostce przeprowadzono inspekcję gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.Inspekcję przeprowadzli:

-Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl.

-Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Ząbkowicach Śl.

-Inspektor d/s Zarządzania kryzysowego i Spraw Wojskowych urzedu Miejskiego w Ząbkowicach Śl.

 Inspekcja sprawdziła:

Alarmowanie OSP

Gotowość operacyjną ratowników OSP

Gotowość(stan techniczny) pojazdów, sprzętu silnikowego, innego sprzętu ratowniczego, sprzętu łączności

Dokumentację

Ćwiczenie według założenia inspekcji

Stan techniczny infrastruktury strażnicy, mający wpływ na gotowość operacyjną OSP

Ogólnie z przeprowadzonej kontroli nasza jednostka otrzymała ocenę bardzo dobrą.

 

ĆWICZENIA POWIATOWE w ZŁOTYM STOKU

piątek, 13.09.2013

 

 13 września z Złotym Stoku odbyły się ćwiczenia powiatowe sprawdzające zasady prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego w ramach projektu Polsko-Czeskiego "Zintegrowany System Ratownictwa w obszarze przygranicznym - współpraca i doposażenie jednostek straży pożarnej". W ćwiczeniach uczestniczyły następujące jednostki:

                                                                                             fot.doba.pl

1. JRG Ząbkowice Śl. - zmiana 2 oraz zmiana 3

2. OSP KSRG Ciepłowody GBA2,5/30

3. OSP KSRG Stolec GBA2,7/30

4. OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki GBA2,5/30

5. OSP KSRG Przyłęk GBA2,7/30

6. OSP KSRG Budzów GBM2,5/8

7. OSP KSRG Złoty Stok GBA2,5/16

8. SDH Bila Voda (Czechy)

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                       fot.PSP Ząbkowice Śląskie.

Uczestniczących strażaków czekały 4 założenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.                                Pierwszym zadaniem była pomoc turyście, który spadł z półki skalnej - upadek spowodował otwarte złamanie kości uda.                                                                                                                                                              W drugim założeniu pomocy potrzebowała kobieta w widocznej ciąży. W wyniku zasłabnięcia ześlizgnęła się ze wzniesienia i wpadła do strumyka.                                                                                                              Kolejnym założeniem było udzielenie pomocy turyście, który korzystając z atrakcji parku linowego podczas zjazdu na tyrolce został ukąszony przez owady błonkoskrzydłe. Zadaniem strażaków było ściągnięcie turysty na ziemie i udzielenie pomocy.                                                                                                                                  Zasłabnięcie i utrata przytommności spacerującego człowieka po górach to czwarte zadanie strażaków.Cwiczenie to wymagało zastosowania resuscytacji krążeniowo - oddechowej do momentu uzyskania oddechu i tętna. 

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                             fot. PSP Ząbkowice Śląskie 

Piątym ostatnim założeniem było udzielenie pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność zjeżdżając na tyrolce. Zadanie to było przeznaczone dla grupy wysokościowej JRG Ząbkowice Śl.

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                             fot.PSP Ząbkowice Śląskie

STEYERBERG - 2013

niedziela, 07.07.2013

W tym roku nasza MDP, w dniach 28.06 - 07.07 po raz dziewiąty wyjechała do Niemiec na obóz strażacki.który zorganizowany był w miejscowości Steyerberg położonej w powiecie Nienburg/Weser. W sumie udział wzięło 58 jednostek z terenu Niemiec, Polski, Danii, Białorusi. Naszą jednostkę reprezentowało siedemnastu druhów oraz dwóch opiekunów.Na brak nudy nie można było narzekać,gdyż każdy dzień wypełniony był w szereg konkurencji o charakterze sportowym,rekreacyjnym bądż typowo strażackim. Dodatkowo nasza młodzież pełniła też na obozie różnego rodzaju służbę związaną z działalnością obozową. Tak jak w porzednim roku udało się nam awansować do finałów w dwóch konkurencjach, zdobywając puchary w piłce siatkowej oraz indiace (gra polegająca na odbijaniu dłonią lotki nad siatką).Wiemy już,że przyszłoroczny obóz odbędzie się w Nienburgu, a za dwa lata w Uchte.Na zakończenie Zarząd OSP w Stolcu dziękuje naszym kolegom strażakom z Darlaten,dzięki którym uczestniczymy corocznie na obozach oraz Urzędowi Miejskiemu w Ząbkowicach Śląskich za zakup dresów dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej,które bardzo ładnie wyróżniały nas z ogółu.


Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl